Vianoce v New Yorku-Top atrakcie

Booking.com

TOP atrakcie ktoré navštívte

Rockefeller Center Tree Sighting
Ice Skating in Bryant Park
Fifth Avenue Window Shopping
Sixth Avenue Decorations
Empire State Building
FAO Schwarz

4.5

Vianoce v New Yorku. Nič nieje lepšie ako stráviť nejakú chvíľu v meste New York a nabiť sa atmosférou vianoc. Ak sa teda chystáte do New Yorku počas týchto vianočných sviatkov alebo na nový rok určite nezmeškajte aspoň pár týchto atrakcií v New Yorku.

 

Tu je 13 spôsobov, pre turistov alebo newyorčanov ako stráviť Vianoce v meste, ktoré nikdy nespí:


 

1. Rockefeller Center Tree – jeden z najznámejších destinácii s vianočnou tématikou v New Yorku, je Rockefeller Center, ktorá je domovom 80-metrov vysokého vianočného stromčeka, ktorý je ozdobený s viac ako 30.000 pestrofarebných svetiel. Strom bude svietiť až do  7. januára 2016.

Rozvietenie vianočného stromčeka 3.12.2015

Adresa

45 Rockefeller Plaza


2. Korčuľovanie v Bryant Park – Zober priateľa, prenajmi si korčule a choď na Bryant Park klzisko. Vstup je zdarma,platíte len za odloženie batožiny ktorú máte pri sebe. Otvorené je od 30 októbra do 6 marca 2016 každý deň od 8:00 do 22:00

Adresa

Bryant Park

Between 40th and 42nd st

Korčuľovanie v Bryant Park-Ice skating new york


3. Bryant Park Holiday Obchody – Dajte si pauzu od predvádzania sa na ľade prechádzkou v Bryant Park Village. Nachádza sa tam viac ako 125 „boutique“ obchodov ktoré su pomedzi stromami parku.

Adresa

Between 40th and 42nd Streets and Fifth and Sixth Avenues

Bryant Park Holiday Shops-Nakupy v Bryant Parku


 

4. Piata Avenue Window Shopping – Budete sa cítiť, ako by ste sa prechádzali v zimnej rozprávké. TO je krása slávnostne vyzdobených výkladov v obchodoch, ako je Bergdorf Goodman, Lord & Taylor, Saks a Tiffany.

Adresa

Piata Avenue medzi 39. a 60. ulicou

Window shoppers on Fifth Ave. December 17, 2010 in New York. US President Barack Obama's top counter-terrorism advisor John Brennan said Friday he was confident that "appropriate resources" were in place to deal with the risk of holiday season terror attacks. Stepped-up security measures at the height of the Christmas shopping season also coincided with a warning by Interpol that it had received information about possible Al-Qaeda attacks in the United States and Europe. AFP PHOTO/DON EMMERT (Photo credit should read DON EMMERT/AFP/Getty Images)


 

5. Radio City Music Hall – Vianoce z tanečnou skupinou 36 Rockettes vykonávajúcich vysoké kopy a netradičné tanečné kúsky si Vás získaju! Práve na vianoce majú pre Vás pripravené špeciálne tanečné čísla v budove Radio City Music Hall . Táto tanečná skupina funguje už od roku 1933.

Adresa

Sixth Avenue and 50th Street

Radio City Music Hall


 

6. Vianočné dekorácie na 6 avenue – Doprajte svojim očiam skvelú vianočnú pochúťku. Nadrozmerné vianočné dekorácie na Avenue of the Americas. Nadrozmerné svetlá,vianočné ozdoby nenechajú vaše oči len tak a s úžasom budete sledovať tú krásu.

Adresa

Sixth Avenue between 34th and 59th Streets

Sixth Avenue christmas decoration


 

7. Empire State Building Pričom pri prehliadke New Yorku, sa nezabudnite pozerať hore! Mrakodrap bude vyzdobený vo sviatočných vianočných farbách.

Adresa

Piata Avenue na 34. ulici

Empire State Building christmas vianoce


 

8. Chelsea Market – 6000 metrov štvorcových má tento kritý new yorský trh ktorý ponúka pre každého niečo. Vynikajúci výber potravín,reštaurácii a obchodov (náš osobný favorit je Cull & Pistol) Chelsea Market sa jednoducho môže stať vašou obľúbenou destináciou v New Yorku – najmä počas prázdnin.

Adresa

75 Ninth Ave., at 15th Street

Chelsea Market new york


 

9. Lincoln Center – Ak hľadáte kľud a máte radi balet v tejto sezóne, potom George Balanchine’s ballet od Čajkovského „Luskáčik“ je vašim najlepšie esom.  A možno odídete aj s luskáčik ornamentom z obchodu s darčekovým tovarom.

Adresa

10 Lincoln Center Plaza

Lincoln Center, New York.

Lincoln Center, New York.


 

10. FAO Schwarz – Čo sú to Vianoce bez hračiek? Na legendárny FAO Schwarz si môžete nechať svoje dieťa hrať medzi životnej veľkosti vypchatých zvierat, bábik a hračiek. A nezabúdajme ani na tú skvelú cukráreň vo FAO Schwarz 🙂

Adresa

Piata Avenue a 59th Street

FAO Schwarz


11. Serendipity 3 – Ak je vaša chuť na sladké veľká a ste spokojný s FAO Schwarz, potom sa zastavte na Serendipity 3, skvelá destinácia dezertov a čokoládových koktejkov najlepšie známa pre svoju Frozen Hot Chocolate. 🙂 už teraz slintáme 😀

Adresa

225 E. 60th St.

Serendipity_3


 

12. Ruská Čajovňa – Potom, čo strávite studený deň prehliadkou mesta,  sa musíte zahriať v kultovej strednej reštaurácii. Známe aj pod prezývkami Madonna a dokonca aj Gossip Girl, ďalej len „Russian Tea Room“ je miesto, ktoré by mal v NY každý navštíviť!

Adresa

150 W. 57th St

Russian Tea Room


 

13. Botanical Garden Holiday Train Show – Tento 24-rok-stará tradícia sa musí vidieť! Prebieha len počas zimného obdobia od 21.novembra 2015 do 18.januára 2016. Sledujte malé hračkárske modely vláčikov, očarujúce mesto v minulosti populárnych pamiatok, ako Brooklyn Bridge, Socha slobody a Rockefeller Center. Toto podujatie je tak populárne, že je potrebná vopred rezervácia.

Adresa

2900 Southern Blvd., Bronx


 

Ďakujeme že ste si prečítali náš článok o vianočných atrakciách v New Yorku. Ak sa vám článok páčil,zdieľajte ho s priateľmi. Ďakujeme

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *