top of the rock new york

Top of the Rock: vyhliadka na New York

Booking.com

Z vyhliadkovej veže GE Building (260 metrov) zažijete pohľad na Central Park a New York ako zo žiadneho iného miesta v meste.

New York je mesto, ktoré by mal každý aspoň raz za život vidieť. Pulzujúca metropola, fascinujúce mrakodrapy, zelené pľúca Manhattanu pôsobivý Central Park a atmosféra, ktoré sa žiadne iné mesto na svete nevyrovná. Najkrajším zážitkom je pohľad na mesto, ktoré nikdy nespí, z vtáčej perspektívy!

Priamo v srdci Manhattanu sa nachádza rozsiahly komplex Rockefellerovho centra, v ktorom je možné si užiť 360-stupňový pohľad na metropolu. Vyhliadka Top of the Rock v budove GE Building vás úplne uchváti!

Top Of The Rock-New York tu máte ako na dlani

Top Of The Rock-New York tu máte ako na dlani

Jedna z najštýlovejších newyorských dominánt je zaručene Rockefellerovo centrum. Ide o komplex budov, ktoré sú svetovým unikátom. Len na výzdobe vstupných hál sa podieľalo na 30 umelcov. V roku 1928 odkúpil pozemok od Kolumbijskej univerzity John Davidson Rockefeller junior, ktorý tu chcel pôvodne postaviť okázalú stavbu opery.

Krach na newyorskej burze však donútil Johna plány zmeniť. Rozhodol sa, že tu postaví komplex obchodných budov, ktoré bude raz obdivovať celý svet. Dnes sa tu nachádzajú obchody, reštaurácie, štúdia či kancelárie. O Vianociach stojí pred Rockefellerovým centrom najväčšej newyorský vianočný strom, ktorý poznáte z filmu Sám doma: Stratený v New Yorku.

Panoráma New Yorku s GE building

Panoráma New Yorku s GE building

Z vyhliadkovej veže GE Building (260 metrov) zažijete pohľad na Central Park a New York ako zo žiadneho iného miesta v meste. Užijete si tak ikony veľkomesta, ako je Empire State Building, Freedom Tower, Central Park, Chrysler Building či Brooklynský most. Oproti Empire State Building to má tú výhodu, že sa tam väčšinou netvoria dlhé fronty a tiež to, že z tejto vyhliadky uvidíte Empire State Building v celej svojej kráse.

Vyhliadka Top of the Rock sa nachádza na 70. poschodí a prvým zážitkom sa stáva jazda výťahom. Vyhliadka je otvorená od 8 rána do polnoci. Posledné výťah ide nahor o 23:15. Turisti si tak môžu užiť výhľad na New York prakticky v akúkoľvek dennú či nočnú dobu. Vstupné na dospelú osobu je 36 dolárov (2018) a odporúčame ho objednať pred vašou cestou do New Yorku. Ten výhľad stojí za to!

Mapa

 

Fotogaléria

 

 

SPRIEVODCA NEW YORKOM

Sprievodca New yorkom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *