Queensboro Bridge

Booking.com

Queensboro Bridge alebo aj 59th Street Bridge je konzolový most v New York City, ktorý preklenuje East River. Spája Long Island CIty v Queense s Manhattanom, pričom prechádza ponad Roosevelt Island. Postavený bol v 30. marca 1909.

Blackwell's_Island_Bridge,_ca._1907

1907

Tento most bol dokončený v roku 1909 , aby spojil štvrť Manhattan sa štvrťou Long Island City v New Yorku . Je dlhý 1 kilometer a 135 metrov , vedie nad riekou East River . Pod týmto mostom nájdete Rooseveltov ostrov, na ktorý sa dostanete lanovou dráhou ktorá vedie popri Queensboro Bridge.

V hornom poschodí mosta má štyri pruhy pre automobilovú dopravu a poskytuje pohľad na priehradové konštrukcie mosta a panorámu New Yorku.

Queensboro Bridge doprava

 

Po rokoch chátrania a korózie, prebehla rozsiahla rekonštrukcia mosta ktorá sa začala v roku 1987 a dokončená bola v roku 2012, náklady na rekonštrukciu bol viac ako 300 miliónov$. V marci 2009 bolo sté výročie otvorenia mosta,pričom bol most označený ako  National Historic Civil Engineering.

Queensboro Bridge vstup

V decembri 2010 mesto NYC oznámilo že most Queensboro Bridge bude na pamiatku bývaleho starostu NYC Eda Kocha premenované na Ed Koch Queensboro Bridge. Medzi obyvateľmi veľkého jablka to bolo nepopulárne a veľa miestnych ostali pri pôvodnom názve Queensboro Bridge.

Woolworth Building1 queensboro-bridge Queensboro Bridge2 Queensboro Bridge1 Queensboro Bridge Queensboro Bridge 1908 history

 

MAPA

Center map
Traffic
Bicycling
Transit

 


SPRIEVODCA NEW YORKOM 2016

Sprievodca New yorkom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *