Prenájom áut v New Yorku

Booking.com

Či už máte v pláne urobiť z pobytu v New Yorku  len okrúžnu prehliadku alebo sa aj ísť pozrieť ďalej než ponúkajú hlavnécar-rent2 pamiatky,je dobré si v New Yorku zaobstarať vlastné auto. V New Yorku a v okolí je veľá autopožičovni ktoré ponúkajú na prenájom automobily všetkých značiek,karavanov či motoriek.  V tomto článku si ukážeme čo je potrebné na požičanie takého auta v New Yorku vybaviť a zaobstaraťHľadanie lacného auta v New Yorku trvá trochu vačšej trpezlivosti, ale malé množstvo potrebného úsilia môže pomôcť, a to najmä, keď potrebujete auto na týždeň alebo dlhšie a nemáte až tak veľa penazí. V nadväznosti na tieto tipy vám pomôžu získať čo najviac pre svoje peniaze.

hertz-electric-car-rental-press-event-new-york-city-september-2010_100324653_m

Cenova Štruktúra

Predajcovia požičovní automobilov v New Yorku používajú rôzne cenové štruktúry ktoré vám účtuju rôzne parametre používania vozidla. Niektoré automobilky ponúkajú neobmedzené kilometre kde platíte len za požičanie auta,iné spoločnosti si účtuju poplatky za každý kilometer ktorý nabeháte. Stále  spoločnosti majú obmedzené voľné míle, až na určité číslo za deň,to znamená že máte určený limit,koľko míl,teda kilometrov môžte nabehať,ostatné sa vám budu počítať do poplatku.. Ak viete, približne, koľko kilometrov vám bude stačiť, ste v pozícii kedy si môžte vypočítať, ktorý kurz bude najlacnejši. Ak neviete, koľko kilometrov pôjdete, bude lepšie ak si rezervujete auto kde je neobmedzený počet kilometrov,ale počítajte s tým,že to bude drahšie.

 

Gil-Cygler

Poplatky a poistenie

New York nedávno vydal zákony, ktoré turistov oslobodzuje platiť poplatky za vypožičanie si auta,takže pri vypožičani auta niesu žiadne ďalšie poplatky. V minulosti, požičanie automobilu, ktorý bol použitý v Brooklyne alebo Bronxe priprisovaly si firmy poplatky tak vysoko že poniektoré boly aj  $ 100 na deň. To je už dosť pre obyčajného turistu nie?. Poplatky sú iba na základe veľkosti vozidla, typu vozidla, daní, umiestnenie, deň v týždni, ročného obdobia. Prenájom auta v New Yorku, bude menej nákladné, ak si vyberiete kompaktné vozidlo na víkend len za jedného vodiča. Nezabúdajte že ak si požičiate auto s plnou nádržou,tak sa očakáva že auto aj s plnou nádržou vrátite,inak sa budú pripočítavať ďalšie poplatky.

National_Car_RentalAutopožičovňa v roku 1975

Podmienky požičania

K požičanie auta v New Yorku musíte:

  • byť vodič starší ako 25 rokov – vodičom mladším ako 25 rokov niektoré autopožičovne tiež požičajú, ale je po nich vyžadovaný poplatok okolo 30 USD denne. Vek nesmie klesnúť pod 21 rokov.
  • vlastniť národný a medzinárodný vodičský preukaz
  • mať kreditnú kartu – niektoré autopožičovne v USA prenajmú auto aj za hotovosť, ale v takom prípade dostanete vyššiu sadzbu a je nutné zložiť depozit

 

6a00d8341c2cc953ef00e54f4377748834-800wi

 

Poistná zmluva

Dôležité je si zistiť, čo presne obsahuje poistná zmluva autopožičovne. Je potrebné si uvedomiť, že uzavretie plnej poistky je veľmi rozumný krok.

Súčasťou poistky by maly byť tieto dve hlavné poistenia:

  • CDW – toto poistenie vás zbaví zodpovednosti za škody, ktoré spôsobíte na aute, alebo ak vám ho niekto ukradne.
  • SLP – obdoba nášho povinného ručenia, toto poistenie je obvykle v cene požičovného a má limit 10 000 USD, preto je v hodné aj pripoistenie SLI, ktoré vám rozšíria poistenie až do výšky 1 milióna USD

Vyhľadajte si najnižšie ceny požičanie auta v USA

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *