Obchodný dom Macy’s

Booking.com

Newyorským rajom pre všetkých milovníkov nakupovania je obchodný dom Macy’s, ktorý sa nachádza kúsok od Empire State Building. Budovu spoznáte už z diaľky, okrem symbolu hviezdy svieti na všetkych okoloidúcich nápis: The world’s largest store.

História

V čase založenia malého obchodíka na rohu 14. ulice a 6. avenue v New Yorku by majiteľ ťažko odhadol, že sa jeho obchod stane jednou z predných ikom v meste. Rowland Hussey Macy otvoril obchod v roku 1858 a ako symbol obchodného úspechu a značky prijal hviezdu, ktorá pripomínala jeho roky strávené na lodi. Prvý deň boli celkové tržby obchodu 11,06 dolárov a majiteľ uvažoval, či sa situácia niekedy zlepší.

Rozhodol sa vytrvať a už na konci prvého roka predstavovali tržby obchodu zhruba 85 000 dolárov. O 19 rokov neskôr sa stal obchodík plnohodnotným obchodným domom, ktorý bol známy tým, že zavádzal rôzne inovácie, aby prilákal čo najväčší počet zákazníkov.

Macy's rok 1908

Macy’s rok 1908

Môže sa tak chváliť napríklad tým, že ako prvý obchodný dom zaviedol na trhu pre zákazníkov farebné uteráky. V novembri roku 1902 sa obchodný dom presťahoval na súčasnú adresu na Herald Square, kde sídli dodnes. A tak sa stal počas vývoja obchodný dom Macy’s pravou newyorskou ikonou.


Macy’s zamestnáva cez 140 000 zamestnancov v niekoľkých štátoch a akcie spoločnosti sú obchodovateľné na newyorskej burze pod písmenom M. Nachádza sa tu množstvo značiek a oblečenie všetkého druhu a nielen to. Vďaka historickej hodnote bolo miesto pridané v roku 1978 do registra chránených miest.

Obchodný dom Macy's

Obchodný dom Macy’s

Užívať si môžete v obchodnom dome výpredajových vĺn, v čase Vianoc vás očarí nádherná výzdoba so Santom a užívať si špeciálnych nákupov možno aj počas Dňa Vďakyvzdania. Do Spojených štátov amerických sa oplatí poznať jedno pravidlo: s prázdnym kufrom tam a plným späť.


Čo všetko si tu môžem kúpiť?

Obchodný dom má niekoľko podlaží, niekoľko eskalátorov, výťahov a niekoľko vstupov. Je potrebné si vyhradiť na nákupy dostatok času. Nakúpite tu parfumy všetkých značiek, dekoratívnu kozmetiku, hodinky, šperky, oblečenie pre novorodencov, oblečenie pre deti, kabelky, topánky, vybavenie do kúpeľní, všetko pre domácnosť a samozrejme oblečenie ako pre ženy, tak pre mužov.

Vnútri v obchodnom dome Macy's

Vnútri v obchodnom dome Macy’s

Značiek sa tu nachádza viac ako 400, od tých najznámejších až po tie typicky americke. Dobrou správou je, že ak trafíte výpredaje, kúpite napríklad kabelku Michael Kors pod 100 dolárov, čo je cena, na ktorú u nás nenatrafíte. Nezabudnite, že k nákupu sa vždy pripočíta povinná taxa. Avšak aj tak je cena stále výhodná! Viac o značkách a tovaru, ktoré môžete nakupovať, nájdete na oficiálnych stránkach obchodného domu.


Informácie

Adresa151 W 34th St, New York, NY 10001, Spojené štáty americké
Oddelenia: Macy’s Furniture Gallery, BCBGMAXAZRIA at Macy’s, Bridal Salon by Demetrios, Burberry, Finish Line, Gucci at Macy’s Herald Square, Chef Street, Juice Press, Just Salad, MAC Cosmetics, Macys Herald Square Café, Nespresso Boutique in Macy’s, oneblowdrybar (blow dry bar), Pinkberry, Starbucks, Starbucks, Stella 34 Trattoria, Stuart Weitzman, Sunglass Hut at Macy’s, Sunglass Hut at Macy’s…
Poschodia11
Dátum otvorenia1902
Rozloha1 ha
Výška61 m

Mapa

Fotogaléria

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *