Nákupy v New Yorku

Booking.com

New York je nákupným rajom, ktorý ponúka návštevníkom priestor na nákup siahajúci od módnych domov po blšie trhy, v ktorých sa predáva tovar zo všetkých končín planéty. Odevy a topánky do 110$ sú oslobodené od dane.

Najvyhľadávanejšie obchody sú akumulované na Madison Avenue, na ktorej majú zastúpenie slávne módne značky. V blízkosti situovaná 5. Avenue je magnetom pre sídla pobočiek svetových firiem.

Tiffany & Co, 727 Fifth Avenue, nachádza sa na najslávnejšom rohu Manhattanu.

Time Warner Center, situovaný v Columbus Circle houses, poskytuje prístrešie pre značkové obchody, akými sú: Hugo Boss, Armani, Coach, Cole Hahn a Bose.

 tiffany & co new york

 


 

Medzi slávne obchodné domy sa radia Saks Fifth Avenue, 611 Fifth Avenue, Macy’s, Herald Square, Bloomingdales, 1000 Third Avenue, na 59. ulici, a Barney’s New York, 660 Madison Avenue, na 61. ulici.

 

Saks Fifth Avenue


Renomovaný obchod Ladies’ Mile, ktorý bol pred storočím epicentrom módy, má svoje pobočky tiahnuce sa od 14. ulice, pokračujú pozdĺž Sixth Avenue, v súčasnosti je hlavným diskontným centrom.

  Ladies’ Mile


Viktoriánske budovy boli zreštaurované a dnes v nich sídlia obchodné domy – Bed Bath and Beyond, Old Navy Clothing Co, Barnes & Noble a Filene’s Basement, ktoré oživili historickú nákupnú oblasť.

SoHo je najeurópskejšou zo všetkých New -yorkských štvrtí, v ktorej sú situované salóny krásy, prestížne obchody na predaj obuvi, art galérie a obchody so starožitníctvom ako i moderným nábytkom.

  SoHo street


East Village a Lower East Side sú známe módnymi obchodnými ulicami, na ktorých majú svoje sídla mladí dizajnéri, vinotéky, hudobné obchody. V diskontných obchodoch sa predáva autentický americký tovar (vrátane Levi’s). Ležia po celom meste, najmä pozdĺž ulice Broadway, medzi ulicami Houston Street a 14. ulicou.

  Lower East Side

 


Najväčším antickým centrom je Manhattan Art & Antiques, 1050 Second Avenue, ktorý zastrešuje vyše 100 galérií.


Na početných trhoch sa taktiež dá výhodne nakúpiť. Annex Flea Market, známy ako 26th Street Flea Market, sídliaci na Sixth Avenue, preslávil Andy Warhol. Otvorený je v So a v Ne od úsvitu do súmraku.

Pozdĺž ulice Broadway a v okolí štvrte Soho sa nachádzajú obchodníci predávajúci umelecké diela, odevy, sídlia tu i dizajnéri špecializujúci sa na návrh peňaženiek – Burberry, Louis Vuitton a Kate Spade.

Na trhoviskách sa predávajú lokálne dopestované produkty, ryby, domáce dezerty, chlieb. Centrálne trhovisko sa nachádza na Union Square, otváracie hodiny v Po , Str, Pia a v So 08:00-18:00.

Otváracie hodiny závisia od konkrétnej štvrte. Obchodné obvody, akým je napr. Wall Street, otvárajú o 08:00, pričom obchody v SoHo a East Village sa otvárajú o 11:00. Zatvárajú sa o 19:00. Obchodné domy sú otvorené 10:00-18:00 a 12:00-17:00 v Ne.

V New Yorku je základná daň na bežné produkty dennej spotreby 8.375%.

 


To je od nás všetko,dúfame že sa vám tento článok páčil.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *