Liberty Park

Booking.com

Liberty Park je nový verejný park na World Trade Center v New Yorku,s výhľadom na miesto Svetového obchodného centra . Je umiestnený na vrchole Vehicular Security Center a otvorený bol 29. júna 2016.

Liberty-Park

Disponzívna mapka Liberty Parku s lavičkami a kostolom sv. Mikuláša (St.Nicholas)

Stavba začala v roku 2013, keď bolo dokončené Vehicular Security Center,aj keď podľa odhadov mal byť dokončený v rokoch 2015 až 2017.Port Authority oznámila, že park sa otvorí 29. júna 2016, a to aj napriek tomu, že kostol St.nicholas je stále vo výstavbe. V parku je výhľad na National September 11 Memorial & Museum a bude mať pripojenie k Liberty Street Bridge. Kostol St. Nicholasa,bol zničený pri útokoch z 11. septembra ale je prestavaný v parku,s novým dizajnom od Santiago Calatrava,ktorý tiež navrhol dopravným uzol na Ground Zero. V parku, ktorý sa nachádza 25 stôp (7,6 m) nad Liberty Street , je veľký 1 akér (4000 m2)
Liberty Park sa nachádza v hornej časti Vehicular Security Center.50 miliónov dolárov bolo pridelených na výstavbu parku pri Port Authority of New York a New Jersey v decembri 2013.

liberty park new york liberty park new york1

NEW YORK, NY - JUNE 29: A police officer stands guard in the newly opened Liberty Park in Lower Manhattan, June 29, 2016 in New York City. Liberty Park, elevated above Liberty Street in Lower Manhattan, overlooks the National September 11 Memorial Plaza and One World Trade Center. The one-acre, $50 million park will be open to the public every day from 6 in the morning to 11 at night. (Photo by Drew Angerer/Getty Images)

Liberty_Park_


 

 

SPRIEVODCA NEW YORKOM 2016

Sprievodca New yorkom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *