Kde nájsť v New Yorku Wifi zadarmo

Booking.com

Google sa vo februári 2013 dostal na titulné stránky novín, keď v oblasti Chelsea & Meatpacking District spustil bezplatnú Wi-Fi sieť v spolupráci s organizáciou Chelsea Improvement Project.

Bezdrôtová sieť, ktorá sa tiahne od Eighth Avenue až po West Side Highway a od 19th Street až k Gansevoort Street, ponúka rýchlosť 5-10 megabitov za sekundu, čo je zhruba polovičná rýchlosť oproti priemernému káblovému pripojeniu, ale stále viac než dosť pre pohodlné surfovanie na internete. V roku 2012 Google Offers spustil tiež pilotný program, v rámci ktorého bolo v NYC poskytované bezplatné Wi-Fi pripojenie v šiestich staniciach metra.

Ale v otázke prístupu na internet nemusíte spoliehať len na Google. Bezplatné Wi-Fi pripojenie už v New Yorku existuje nejakú dobu – stačí len vedieť, kde hľadať. Nižšie nájdete zoznam šiestich najlepších verejných zadarmo Wi-Fi hotspotov, teda miest, z ktorých si môžete bezplatne skontrolovať e-maily, vyhľadať si na internete informácie, spravovať svoje webové stránky a tak ďalej.

Wifi v stanici metra

Wifi v stanici metra


1) Stanice metra v New Yorku

Pripojenie zdarma k Wi-Fi ponúka newoyrské metro od roku 2012, a to v rámci pilotného programu spoločnosti Google. V súčasnej dobe sa počet staníc s wi-fi pripojením stále zvyšuje a podľa doterajších plánov by mali mať cestujúci do roku 2019 možnosť sa prihlásiť k sieti vo viac ako 270 staniciach.

Aktuálny zoznam si stiahnite v PDF mape zadarmo MAPA WIFI PRIPOJENI ZDARMA V NEW YORKU V METRE

Sieť hľadajte pod názvami „FreeWifibyHTCONE“ alebo „Boingo Hotspot“. 

2) Bryant Park

Bezplatné Wi-Fi pripojenie je tu už od roku 2002. Konkrétne sa jedná o oblasť medzi 40th Street a 42nd Street, medzi Sixth a Seventh Avenue. Pripojenie, ktoré poskytuje spoločnosť Bryant Park Corporation, je priebežne zmodernizované a momentálne je schopné zvládnuť niekoľko tisíc ľudí naraz.

Vzhľadom na počet akcií, ktoré sú v Bryant Parku každoročne usporiadané (napríklad korčuľovanie alebo letné kino), sa jedná o skvelú zábavku pri čakaní na to, až daný program odštartuje. Keď je dobré počasie, môžete na internete pracovať pohodlne na čerstvom vzduchu – po celom parku sú rozmiestnené stoly a stoličky, takže si môžete vytvoriť svoju vlastnú vonkajšiu kanceláriu.

Mapa

Hľadajte názov siete bryantpark.org. Webové stránky parku tu.


 

3) Brooklyn Bridge Park

V rámci päťročnej iniciatívy pod vedením mesta New York City a AT & T je bezplatné Wi-Fi pripojenie k dispozícii na mólach 1 a 6 (Pier 1 + Pier 6) Brooklyn Bridge Parku. DUMBO Wi-Fi tiež poskytuje internetové pripojenie v severnej časti parku medzi Manhattan Bridge a Brooklyn Bridge, vrátane oblastí okolo Main Street a Empire Fulton Ferry. Hľadajte názvy sietí Dumbo Wireless a attwireless.


 

4) Madison Square Park

Bezplatná Wi-Fi v Madison Square Parku – (od 23rd Street po 26th Street) je poskytovaná neziskovou organizáciou NYC Wireless, ktorá sa snaží o rast verejnej bezdrôtovej siete v New York City. Okrem štandardných parkových lavičiek v Madison Square Parku nájdete tiež ihrisko, Shake Shack (skontrolujte si e-maily, zatiaľ čo si pochutnáte na hranolčekoch) a psi park. Hľadajte názov siete NYC Wireless. Sieť je možné využiť až po registrácii na stránkach spoločnosti NYC Wireless. Registrácia je zadarmo a zadáte len užívateľské meno, vašu emailovú adresu, kam vam zašlú aktivačný odkaz a heslo. Registráciu je možné vykonať TU.


 

5) Union Square

Okrem toho, že sa jedná o stredisko všetkých možných druhov aktivity – od pouličných spevákov a šachových súťaží až po remeselné trhy alebo náhodné tanečné vystúpenia sa na Union Square môžete tiež pripojiť na bezplatnú Wi-Fi sieť poskytovanu spoločnosťou Union Square Partnership. Dokáže naraz zvládnuť viac ako 250 pripojení. Wi-Fi sieť pokrýva celý park (od Broadwaya po Park Avenue South a od 14th Street po 17th Street) a tiež okolité bočné ulice. Hľadajte názov siete unionsquarewifi.


 

6) Central Park

Nie všetky časti Central Parku disponujú bezdrôtovým prístupom na internet, niektoré kľúčové sekcie našťastie áno. Wi-Fi pripojenie nájdete napríklad v blízkosti Central Park Zoo (Fifth Avenue, 64TH Street) a v období od júna do septembra tiež v oblasti Rumsey Playfield tu (Fifth Avenue, 72ND Street).

Dobrým miestom je tiež oblasť okolo Mineral Springs Pavilion a Le Pain Quotidien (69th Street, severne od Sheep Meadow). Tunajšie reštaurácie disponuje jedálňou o 30 miestach a terasou o 100 miestach, takže budete na internete surfovať v úplnom pohodlí (celoročne). Hľadajte názvy sietí attwireless a Le Pain Quotidien. Reštauráciu nájdete na mape


 

SPRIEVODCA NEW YORKOM

Sprievodca New yorkom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *