Kde nájsť v New Yorku Wifi zadarmo

Booking.com

Google sa vo februári 2013 dostal na titulné stránky novín, keď v oblasti Chelsea & Meatpacking District spustil bezplatnú Wi-Fi sieť v spolupráci s organizáciou Chelsea Improvement Project.

Bezdrôtová sieť, ktorá sa tiahne od Eighth Avenue až po West Side Highway a od 19th Street až k Gansevoort Street, ponúka rýchlosť 5-10 megabitov za sekundu, čo je zhruba polovičná rýchlosť oproti priemernému káblovému pripojeniu, ale stále viac než dosť pre pohodlné surfovanie na internete. V roku 2012 Google Offers spustil tiež pilotný program, v rámci ktorého bolo v NYC poskytované bezplatné Wi-Fi pripojenie v šiestich staniciach metra.

Ale v otázke prístupu na internet nemusíte spoliehať len na Google. Bezplatné Wi-Fi pripojenie už v New Yorku existuje nejakú dobu – stačí len vedieť, kde hľadať. Nižšie nájdete zoznam šiestich najlepších verejných zadarmo Wi-Fi hotspotov, teda miest, z ktorých si môžete bezplatne skontrolovať e-maily, vyhľadať si na internete informácie, spravovať svoje webové stránky a tak ďalej.

Wifi v stanici metra

Wifi v stanici metra


1) Stanice metra v New Yorku

Pripojenie zdarma k Wi-Fi ponúka newoyrské metro od roku 2012, a to v rámci pilotného programu spoločnosti Google. V súčasnej dobe sa počet staníc s wi-fi pripojením stále zvyšuje a podľa doterajších plánov by mali mať cestujúci do roku 2019 možnosť sa prihlásiť k sieti vo viac ako 270 staniciach.

Aktuálny zoznam si stiahnite v PDF mape zadarmo MAPA WIFI PRIPOJENI ZDARMA V NEW YORKU V METRE

Sieť hľadajte pod názvami „FreeWifibyHTCONE“ alebo „Boingo Hotspot“. 

2) Bryant Park

Bezplatné Wi-Fi pripojenie je tu už od roku 2002. Konkrétne sa jedná o oblasť medzi 40th Street a 42nd Street, medzi Sixth a Seventh Avenue. Pripojenie, ktoré poskytuje spoločnosť Bryant Park Corporation, je priebežne zmodernizované a momentálne je schopné zvládnuť niekoľko tisíc ľudí naraz.

Vzhľadom na počet akcií, ktoré sú v Bryant Parku každoročne usporiadané (napríklad korčuľovanie alebo letné kino), sa jedná o skvelú zábavku pri čakaní na to, až daný program odštartuje. Keď je dobré počasie, môžete na internete pracovať pohodlne na čerstvom vzduchu – po celom parku sú rozmiestnené stoly a stoličky, takže si môžete vytvoriť svoju vlastnú vonkajšiu kanceláriu.

Mapa

Center map
Traffic
Bicycling
Transit

Hľadajte názov siete bryantpark.org. Webové stránky parku tu.


 

3) Brooklyn Bridge Park

V rámci päťročnej iniciatívy pod vedením mesta New York City a AT & T je bezplatné Wi-Fi pripojenie k dispozícii na mólach 1 a 6 (Pier 1 + Pier 6) Brooklyn Bridge Parku. DUMBO Wi-Fi tiež poskytuje internetové pripojenie v severnej časti parku medzi Manhattan Bridge a Brooklyn Bridge, vrátane oblastí okolo Main Street a Empire Fulton Ferry. Hľadajte názvy sietí Dumbo Wireless a attwireless.


 

4) Madison Square Park

Bezplatná Wi-Fi v Madison Square Parku – (od 23rd Street po 26th Street) je poskytovaná neziskovou organizáciou NYC Wireless, ktorá sa snaží o rast verejnej bezdrôtovej siete v New York City. Okrem štandardných parkových lavičiek v Madison Square Parku nájdete tiež ihrisko, Shake Shack (skontrolujte si e-maily, zatiaľ čo si pochutnáte na hranolčekoch) a psi park. Hľadajte názov siete NYC Wireless. Sieť je možné využiť až po registrácii na stránkach spoločnosti NYC Wireless. Registrácia je zadarmo a zadáte len užívateľské meno, vašu emailovú adresu, kam vam zašlú aktivačný odkaz a heslo. Registráciu je možné vykonať TU.

Center map
Traffic
Bicycling
Transit

 

5) Union Square

Okrem toho, že sa jedná o stredisko všetkých možných druhov aktivity – od pouličných spevákov a šachových súťaží až po remeselné trhy alebo náhodné tanečné vystúpenia sa na Union Square môžete tiež pripojiť na bezplatnú Wi-Fi sieť poskytovanu spoločnosťou Union Square Partnership. Dokáže naraz zvládnuť viac ako 250 pripojení. Wi-Fi sieť pokrýva celý park (od Broadwaya po Park Avenue South a od 14th Street po 17th Street) a tiež okolité bočné ulice. Hľadajte názov siete unionsquarewifi.

Center map
Traffic
Bicycling
Transit

 

6) Central Park

Nie všetky časti Central Parku disponujú bezdrôtovým prístupom na internet, niektoré kľúčové sekcie našťastie áno. Wi-Fi pripojenie nájdete napríklad v blízkosti Central Park Zoo (Fifth Avenue, 64TH Street) a v období od júna do septembra tiež v oblasti Rumsey Playfield tu (Fifth Avenue, 72ND Street).

Dobrým miestom je tiež oblasť okolo Mineral Springs Pavilion a Le Pain Quotidien (69th Street, severne od Sheep Meadow). Tunajšie reštaurácie disponuje jedálňou o 30 miestach a terasou o 100 miestach, takže budete na internete surfovať v úplnom pohodlí (celoročne). Hľadajte názvy sietí attwireless a Le Pain Quotidien. Reštauráciu nájdete na mape

Center map
Traffic
Bicycling
Transit

 

SPRIEVODCA NEW YORKOM

Sprievodca New yorkom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *