K leteckému spojeniu Rzeszów-New York bude premávať autobus z Košíc

Booking.com

Slovenské mestá Košice a Prešov a poľský Rzeszow bude od 30. apríla spájať medzinárodná autobusová linka. Komerčná linka spojí metropoly východu s letiskom v poľskej Jasionke pri Rzeszowe a má pre Slovákov zlepšiť dostupnosť leteckého spojenia so Spojenými štátmi americkými a Izraelom.

Pre pasažierov zo Slovensku bude premávať na letisko Jasionka k tomuto spoju medzinárodné autobusové spojenie z Košíc s odchodom o 6.30 hod., s možnosťou nástupu aj v Prešove. Informoval o tom prezident medzinárodného letiska Rzeszów-Jasionka Michal Tabisz.

Podľa jeho slov keď cestujúci nastúpi v Prešove do autobusu ráno o 7.15 hod., už večer o 19.00 hod. bude vystupovať z lietadla v New Yorku. Prezentácia nového dopravného spojenia je výsledkom dohody o spolupráci medzi Prešovským samosprávnym krajom (PSK) a Podkarpatským vojvodstvom, ktorú podpísali 16. februára v Rzeszówe.

Tabisz uviedol, že v dnešnej dobe je dôležitá ponuka, cena a doplnkové služby. Preto Slovákom zabezpečia autobusové pripojenie k letom z Rzeszówa a naopak. Lietať bude Boing 787 Dreamliner pod krídlami poľskej národnej leteckej spoločnosti LOT.

„Linka môže byť zaujímavá aj pre Slovákov, ktorí dlhodobo žijú v USA a chcú svoje rodisko navštíviť bez komplikovaného prestupovania,“ doplnil.

Dodal, že od 12. marca zaviedli tiež pravidelnú linku do Tel Avivu, ktorú si už teraz objednávajú slovenské cestovné kancelárie. „Sú to vzdialené krajiny, ktoré sa takýmto spôsobom približujú ľuďom. Záujem je veľký, máme nahlásené aj skupinové lety,“ povedal Tabisz. Poznamenal, že letisko v Košiciach nemá linku do USA a spojenie s Tel Avivom im končí v júni. Túto medzeru chcú preto využiť.

Riaditeľ Úradu PSK Jozef Cvoliga víta zavedenie autobusovej linky Prešov – Rzeszów a vidí v tom aj ďalšie možnosti pre rozvoj cestovného ruchu medzi obidvoma krajinami „My sme už rokovali o tom, že by táto linka mohla byť časom rozšírená na dni piatok – pondelok, kde by nezabezpečovali iba prepravu ľudí, ktorí chcú ísť na letisko, ale zároveň aj turistov a ostatných cestujúcich, ktorí by chceli navštíviť mestá Prešov a Rzeszów,“ povedal.

Ďalej doplnil, že spolupráca medzi PSK a Podkarpatským vojvodstvom funguje už desať rokov. Je veľmi intenzívna a participujú na mnohých cezhraničných projektoch. Do budúcnosti pripravujú výmenné pobyty a spoločné propagačné materiály, tiež vlakové spojenia v tomto cezhraničnom regióne.

Ako si vyhľadať túto letenku?

Prejdite na tento link kliknutím  SEM a vyhľadajte si letenku

 

Mapa letiska Jasionka


SPRIEVODCA NEW YORKOM

Sprievodca New yorkom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *