Jeseň v New Yorku

Booking.com

Tak a po krásnom lete tu máme ešte krajšiu jeseň. Jeseň je nádherná sezóna v New Yorku. Počasie je pekné, listie zmenilo farby, a parky sú krásne farebné. Je to veľmi príjemný čas na návštevu NYC. Bow Bridge v Central Parku

 

Počasie

Počasie je obvykle mierne a príjemné pre prechádzky okolo,hlavne v krásnych New Yorských parkov. Priemerné  teploty sú 64 o F (18 ° C), v októbri a v novembri 53 o F (12 ° C). Chladno môže byť hlavne v noci, tak si nezabudnite zobrať aj nejaké svetre a bundy.

 Bow Bridge v Central Parku

Listy na stromoch v tomto ročnom období menia farbu a tak je mesto zahalené do červeno-oranžovo-žltej farby. Vrchol jesenného lístia, kedy farby sú najviac brilantné, je na konci októbra. Central Park má najvyššiu koncentráciu stromov a je najlepším miestom na Manhattane kde to je najlepšie vidieť. Keď sa prechádzate po Central parku v jeseňi,budete si pripadať ako v rozprávke.

 

Jeseň a jablková sezóna v New Yorku

 Jablká sú veľkou plodinou štátu New York. Union Square Greenmarket je skvelé miesto pre nákup miestne pestovaných jabĺk. Regionálny poľnohospodári prídu predávať čerstvé produkty a ďalší tovar v tomto outdoorovom trhu.

Mnoho druhov jabĺk sú upravené,nezabudnite o známom jablčnom mušte, ktorý si môžete zakúpiť v pohári alebo džbánu.

Union Square Greenmarket sa nachádza pozdĺž západnej strane parku Union Square .Otvorené pondelok, v stredu, piatok a sobotu.

 

 

Village Halloween Parade

 Každý rok sa koná Parade Halloween cez Greenwich Village. Asi 50.000 ľudí  sa podieľa na prehliadke (každý ma svoj halloweensky kostým) . Je to najväčši verejný  Halloweensky pochod v krajine.

Newyorčania tam chcú predviesť svoju kreativitu s prepracovanými kostýmy, bábky, a pláva, ktoré dlhé mesiace vytváraju. Celá vec je veľmi temperamentná a divoko zábavná.

Sprievod trasy je po šiestej triede od Spring Street na 16. ulici. Sprievod začína v devätnásť hodín a to 31. októbra. Najlepšie je prísť metrom. Zástupy sú veĺké, takže ak chcete dobré pozorovacie miesto, tak musíte zavčasu stavať.

 

 

Jesenný maratón v New Yorku

 

Každý rok sa na jeseň koná tzv. Slávny New York City maratón (The Famous New York City Marathon). Tento slávny  závod je obrovská udalosť pre účastníkov a divákov taktiež. Zástupy sú tak veľké, že sa zdá, ako by celé mesto vyšlo sledovať túto udalosť.

Táto akcia je plná zábavy a  energie – pruhy priebehu poskytujú zábavu, povznášajúci davy fandia bežcom ktorých nepoznajú.

 

Deň vďakyvzdania

Stretnutia členov rodín spojené s cestovaním, slávnosti, moriak, brusnicová omáčka, zemiakové pyré, vďačnosť za úrodu i zmysel pre dobročinnosť – to sú hlavné znaky Dňa vďakyvzdania (Thanksgiving Day), ktorý obyvatelia USA slávia v štvrtý novembrový štvrtok. V roku 2011 to bude 24. novembra. Tento deň si americkí občania pripomínajú aj na Slovensku. Veľvyslanectvo USA pri príležitosti Dňa vďakyvzdania v minulých rokoch organizovalo recepciu. Pripájali sa k nemu aj pracovníci Americkej obchodnej komory (AmCham), ktorí navyše podporovali charitatívne projekty určené pre regióny Slovenska.

 

So štvrtým novembrovým štvrtkom a americkým sviatkom sa spája tradičný jedálny lístok: na slávnostnom stole ozdobenom symbolmi jesene nechýbajú pečený moriak s plnkou, zemiakové pyré a brusnicová omáčka. Aj preto má Deň vďakyvzdania prezývku – Deň moriek. Práve pečený moriak je neodmysliteľne spätý s vďakyvzdaním.

 

 


To je od nás všetko,dúfame že sa vám náš článok o „Jeseň v New Yorku“ páčil. Na záver vám ako bonus prinášame fotogalériu z tématikou „Jeseň v New Yorku“

Galéria: www.galeria.velkejablko.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *