Greenwich Village – Manhattan

Booking.com

Greenwich Village , jedna z najstarších štvrtí Manhattanu či skrátene len the Village , bola v minulosti centrom bohémstva a kolískou beatnického hnutia . Teraz sa tu rozkladajú rezidenčné vilky a budovy , a tiež tu môžeme na ulici stretnúť známe osobnosti a umelcov . Predtým sa sem schádzali umelci ,avšak po čase začala byť táto oblasť aj pre umelcov veľmi drahá, a preto sa väčšina odsťahovala v začiatku 70. rokov 20. storočia prevažne do štvrti SoHo .greenwich-village

Dnešných spisovateľov môžete stretnúť v okolitých kaviarňach a reštauráciách alebo na malých výstavách . Na mnohých miestach the Village sa organizujú prednášky o poézii , knižné večery či autogramiády .

Greenwich-Village-53061

Architektúra v uliciach je trochu výstredná , ale práve týmto sa hodí k bohémskemu štýlu života , ktorý tu stále vládne . Po okázalých predstavenie na Cherry Lane a Circle na námestí Downtown , Lucille Lortel a Provincetown Playhouse , sa na ulici MacDougal vyrojí davy ľudí, ktorí sa chcú ďalej baviť a pokračujú do miestnych reštaurácií a barov ,v ktorých nájdu úžasnú atmosféru .

greenwich-village-01 greenwich-village-03

Ak dostanete hlad , skúste zájsť do samého srdca Grenwich Village , kde nájdete tie najlepšie hamburgery v meste – šťavnaté grilované mäso podávané so zlatistými hranolky ( Corner Bistro 331 West 4st / Jane St. )

 

MAPA

Center map
Traffic
Bicycling
Transit

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *