Bude v New Yorku najvačšie ruské kolo?

Booking.com

Mesto New York by sa malo v budúcnosti pýšiť ďalším lákadlom pre turistov – najväčším ruským kolom aké existuje. Plány na jeho výstavbu predstavil starosta Michael Bloomberg minulý štvrtok. Vyhliadka má byť vysoká 190 metrov, čo je o 25 metrov viac ako meria momentálne najvyššie kolo Singapure Flyer či známe London Eye. Výškou predbehne aj plánované High Roller pri bulvári v Las Vegas.  

 

Súčasťou jeho výstavby má byť tiež komplex tvorený outletovými obchodmi či 200 hotelovými apartmánmi a vytvorí tak vyše 1100 stálych pracovných miest.

Skladať by sa malo z 36 kabíniek, z ktorých každá odvezie štyridsať záujemcov s maximálnou kapacitou 1440 ľudí počas jazdy. Podľa odhadov sa na ňom prevezie až 4,5 miliónov návštevníkov ročne. Dokončenie projektu sa plánuje na koniec roka 2015.

Krútiť sa bude na severe obvodu Staten Island s výhľadom na panorámu Manhattanu, Sochu slobody či prístav v meste New York. Podľa slov starostu by malo byť New York Wheel úplne odlišné od všetkých atrakcií tohto druhu. Stane sa poprednou atrakciou mesta. Podľa Bloomberga má oblasť Staten Island vynikajúci potenciál pre hospodársky rast. Táto mestská časť už dlho rozmýšľala nad spôsobom ako pritiahnuť turistov z lodí na ostrov. Teraz sa mu ponúka riešenie spolu s pravidelným príjmom finančných zdrojov. Za prenájom plochy totiž budú developeri platiť mestskú daň 2,5 milióna dolárov ročne.

 

 

Na Staten Island žije asi 470 000 obyvateľov. Návštevníkom ponúka zaujímavé kultúrne pamiatky, rozmanité atrakcie či miestnu Zoo. Hoci doteraz nebol veľmi navštevovanou oblasťou mesta a tiež jedinou, kam sa nedostanete metrom, jedinečné New York Wheel by malo zmeniť celý jeho charakter.

 

Center map
Traffic
Bicycling
Transit

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *